Oтсега вежбањето и грижата за вашето тело може да ја надополните со дополнителна нега со професионални масажи и релаксација во луксузно опремениот СПА центар.

389 75 255 925
info@playfitmove.com.mk

Мадеротерапија

Мадеротерапијата или терапија за отстранување на целулитот со користење на дрвени елементи во различен облик, наречени оклагии е техника на длабока масажа на ткива. Предноста на овие дрвени елементи е во тоа што обезбедуваат интензивен притисок на целулитот и намалувањето на масните наслаги. Оваа масажна техника е врвна алтернатива за сите оние со видлив целулит, бидејќи неверојатно ги подобрува пропорциите на телото и изгледот на кожата на третираните области. Всушност, оваа масажа е стимулација на лимфниот систем, а пак лимфниот систем е одговорен за елиминирање на токсините од нашето тело. Мадеротерапија може да се користи за релаксирање, да се намали нивото на стрес и да се третираат деформации предизвикани од лош став или намалена физичка активност.

 

Мадеротерапијата има повеќе предности:

  • 100% природна, без контраиндикации
  • Ги опушта мускулите
  • Промовира лимфна дренажа
  • Ги отстранува токсините
  • Го забрзува метаболизмот
  • Го уништува целулитот
  • Топи маснотии
  • Ја затегнува кожата

За најдобри резултати, се препорачува да се направат две серии од најмалку 10 третмани. Најважно од сè е да бидете упорни и да не се откажувате посебно доколку сте во онаа категорија која има поголем проблем со целулитот затоа што резултатите се посебно видливи после направените третмани од нашиот стручен и професионален тим.

Закажете го Вашиот термин на 075 255 925.

Категорија:

Date: