Oтсега вежбањето и грижата за вашето тело може да ја надополните со дополнителна нега со професионални масажи и релаксација во луксузно опремениот СПА центар.

389 75 255 925
info@playfitmove.com.mk

Чоколадна масажа

Третманите и масажите со топло чоколадо се хит низ целиот свет.

Чоколадната масажа поради своите корисни ефекти стана една од најпопуларните масажи за релаксација. Масажата со топло чоколадо ја храни и регенерира кожата и ја враќа виталната сила, овозможува пријатно чувство на релаксација, опушта и го подобрува расположението. Оваа масажа влијае на психата на сетилото за мирис како ароматерапија.

Мирисот го стимулира производството на серотонин, хормонот одговорен за чувството на среќа и добро расположение, ја прави кожата помека и екстремно мазна, а истовремено ја обезбедува потребната цврстина. По пат на нежна стимулација на енергетските точки, овој третман ја враќа рамнотежата при протокот на енергија и ја намалува напнатоста и стресот. Резултатот по чоколадната масажа е смиреност, опуштеност и релаксација.

Закажете го Вашиот термин на 075 255 925.

Категорија:

Date: